מה זה חומצה היאלורונית

חומצה היאלורונית היא למעשה חומר טבעי דמוי ג'ל, אשר מיוצר על ידי הגוף ונמצא ברקמות ובסחוסים

בכוחה של חומצה היאלורונית לחדש ולהזין את העור ולשמור על מראה חיוני וגמיש – כאשר הסיבה לכך טמונה בעובדה שהיא מסוגלת לאגור מסביבה אלפים רבים של מולקולות מים. עם השנים החומצה ההיאלורונית הולכת ופוחתת בגופינו והיעדרותה גורמת למעשה להזדקנות העור על תופעותיה השונות: יובש, קמטים, קמטוטים ותופעות נוספות אשר פוגעות במראה העור.
עד לשנות התשעים הדרך היחידה באמצעותה ניתן היה להפיק חומצה היאלורונית לצורך שימושים שונים הייתה מן החי ובעיקר מכרבולות של תרנגולות – באותה התקופה חומצה היאלורונית נחשבה לפחות איכותית ולכן, השימוש בה היה מוגבל.
לקראת סוף שנות התשעים הצליחו להפיק חומצה היאלורונית במעבדה וזאת תוך שימוש בתרביות חיידקים, מה שאפשר הפקת חומר טהור ואיכותי – בעקבות זאת, התגלו שפע של שימושים נוספים לחומצה היאלורונית ובין היתר טיפולים רפואיים וטיפוליים קוסמטיים שונים כמו הצערת עור הפנים.

קבלו הצעת מחיר מותאמת אישית

שימושים של חומצה היאלורונית


כיום, כאמור, חומצה היאלורונית המופקת במעבדה משמשת למגוון רחב של טיפולים ברפואה ובקוסמטיקה ובין היתר: טיפול מונע לשחיקת סחוסים במפרקים, ייצור של סרומים וקרמים שונים, הוספת נפח ללחיים ולסנטר, לטיפולי העלמת קמטים וקמטוטים, רפואת עיניים, סיוע בטיפול בפצעים ובפגיעות עור שונות, שיפור האיכות של מוצרי איפור (מוצרי איפור המכילים חומצה היאלורונית נחשבים לאיכותיים ועמידים יותר) וטיפול בבעיות שונות בעור הקרקפת.
כאמור, אלו רק חלק מהשימושים הנפוצים של חומצה היאלורונית וכל תקופת זמן קצרה מוצאים עוד ועוד שימושים רפואיים וקוסמטיים לחומצה היאלורונית – כך שהיד עדיין נטויה.
כמובן, שבכדי שכל אחד מהטיפולים המבוצעים תוך שימוש חומצה היאלורונית אכן יהיו יעילים, חשוב מאוד להקפיד שהטיפול יתבצע על ידי איש מקצוע מוסמך אשר יודע לעבוד עם החומצה ההיאלורונית בצורה מדויקת ונכונה.

מגוון רחב של יתרונות בחומר אחד


לא משנה איזה סוג של טיפול מתבצע באמצעות חומצה היאלורונית, חשוב להיות מודעים ליתרונות הרבים של טיפול בחומר הכוללים בין היתר את עובדת היותה פחות יקרה מחומרים שונים אשר בכוחם להשיג תוצאות שונות, זה שהחומצה ההיאלורונית היא למעשה חומר טבעי המצוי בגופו של כל אדם, במידה והטיפולים מתבצעים על ידי איש מקצוע מוסמך ומיומן הטיפול באמצעות חומצה היאלורונית נחשב לבטיחותי.
התועלות הרבות של החומצה ההיאלורונית גרמו לכך שהיא מאוד זמינה ונגישה – כמובן, בהתאם לסוג הטיפול אותו מעוניינים לעבור באמצעותה.

מה זה חומצה היאלורונית